Půst

Držela jsem hladovku celých 42 dní ze dvou důvodů. Pro vlastní autentickou zkušenost z ženského hlediska a jako důkaz, že to jde. Zhubla jsem 17 kg, cítím se skvěle, omládla jsem a získala nové léčitelské schopnosti.

Marcela Chadžijská - po 42 dnech...Náročný je první a poslední týden. Doporučuji trávit jej v přírodě a to společně ve skupině a pod lékařským dozorem. Některé diagnózy vylučují hladovění a je nutné se řádně informovat. Stejně tak je nebezpečný přechod na normální stravu, kde je nutná vysoká sebekázeň a znalosti v oblasti zdravovědy a výživy. 6-ti denní Breussova dieta je postačující na zhubnutí či ozdravění a to i tak závažných onemocnění jako je leukémie a artritida. Onkologická onemocnění a to i předrakovinná stadia však vyžadují dietu v trvání 42 dnů. V průběhu diety se vyskytují některé specifické příznaky, které je nutno sledovat.

Odpovědi na nejčastější otázky, které dostávám:

1. Půst jsem držela jako zdravý člověk, lze to vydržet!

2. Nejsme specialisté na léčení onkologických onemocnění. Jsme zaměřeni na příčiny onemocnění a duševní podporu.

3. Řada onemocnění je kontraindikací, stejně tak vážné stavy onkologického onemocnění.

4.Telefonicky lze vést dlouhodobým půstem jenom člověka, který absolvoval týdenní asistovaný půst kde se naučil základní důkežité věci, zná svůj zdravotní stav, seznamil se s problémy, které se mohou během půstu vyskytnout a jak postupovat pro jejich odstranění a musí být pod lékařským dohledem.

5. 1 - 3 dny půstu nejsou ohrožující, nesmí je však držet diabetik.

6. Kouření a káva jsou kontraindikací. Léky mají několikanásobně vyšší účinnost.

7. Aplikace klystýru zejména v prvém týdnu je nezbytná denně a musí být správně provedena.

8. Bez současné očisty duše je dlouhodobý půst zbytečným trápením a je vždy velkou zátěží pro organismus. S očistou duše si sami neporadíte i když si myslíte, že ano. Většina lidí opravdu neví jak se správně provádí klystýr, jak správně vařit ä pít očistné čaje i Breussovu šťávu, jak vypadá acidotická či hypoglykemická krize, fibrilace srdce, závratě a co dělat v takových situacích. Reakce každého člověka může být zcela odlišná.

9. Pořiďte si patřičnou literaturu, prostudujte ji pečlivě a mějte ji v průběhu  půstu stále k ruce. min. Rakovina, leukémie a jiné zdánlivě nevyléčitelné nemoci od Rudolfa Breusse, Totální detoxikace - Malachov, Urinoterapie - dr.Partyková

10. Denně provádějte měření krevního tlaku a tepu. Omezte řízení motorových vozidel.

11. I po týdnu hladovění nesolte - ledviny nepracují a můžete otéci, nejezte lepkavou či mastnou stravu, začnete zeleninovými vývary a ty postupně zahušťujte...nepřejídejte se.

12. Správmé postupy mnoho dalších potřebných věcí se do telefonu nedozvíte. Pokud to myslíte opravdu seriozně se svým zdravím nelitujte výdajů za kurz, získáte mnohem více než si dovedete představit. Pokud chcete držet tento půst kvůli postavě, tak to není to pravé. Tento půst je pro zdraví telesné a duševní a dobře funguje jen pokud je opravdu správně proveden, včetně přípravy, průběhu a zakončení a dalších změn zařazených do životního stylu.

13. Mnoho instrukčních věcí, na které se opakovaně lidé ptají , je v následujícím článku. Čtěte pozorně.

 

Nedržte půst sami, hubněte s námi !!!

Půst podle Breusse má mnohem menší účinek pokud se jej snaží držet jednotlivec sám. Opět zdůrazňuji, že důležitější než půst sám je uvolnění emočních bloků získaných v průběhu života, které jsou příčinami zdravotních a psychických potíží a pochopitelně s tím spojenou nadváhou, nerovnoměrností postavy, pohybovými problémy atd. Při uvolňování bloků, dochází ke stavům si sám člověk těžko poradí. V našich kurzech používáme k vyvolnění emočních bloků řadu specielních metod – proto je nás vždy více na celou skupinu a většinou máme plné ruce práce. Když se otevírá duše je potřeba bezpečné opory, je třeba mj. mít spousty znalostí medicínských, ať již ze somatologie či psychoterapie a alternativních prostředků první pomoci. Mnozí se ptají na průběh pobytu s půstem a co je na tom tak zvláštního. Především je to pocit bezpečí, sounáležitosti s lidmi stejných zájmů, spousta pochopení, péče a lásky. Kromě toho spousta odborných porad, řešení individuálních reakcí, které jsou někdy velice odlišně a výrazné, jak by jistě všichni účastníci dosvědčili.

Po očistě následují rituály pití čajů a šťáv se společnými meditacemi a konzultacemi, které jsou proloženy různými psychohrami, masážemi a uvolňovacími technikami. Nově nyní zařazeny i rodinné konstelace. Mezitím procházky, cvičení, zpívání, vážení a měření, fotografování, aby byla dokumentace, společná i individuální léčení, měření tlaku, čištění organismu přístrojem Zapper atd.. Také se hodně hovoří o přechodu na tuhou stravu, o problémech, které se mohou vyskytnout. Někdy stačí předčasně sníst krajíc chleba a je zle. Může podráždit slinivka. Půst je náročný pro organismus, musí se bedlivě sledovat všechny funkce, mohou se “bloknout” ledviny, může klesnout výrazně tlak. Při půstu dochází také k duchovnímu čištění za pomocí naší duální energie. Dochází k výrazným harmonizačním stavům. Pro dosažení takového stavu jsou ideální týdenní akce, kde je dostatek času pro uvolnění všech účastníků. Mnohdy se takto vyléčí nemoci a stavy, které by se léčily několik měsíců nebo i let. Každý však potřebuje jinou dobu. Někdo se dokáže uvolnit hned prvý den, jiný až den poslední. Zatím se nám však nestalo, že by někdo odejel aniž by pocítil pozitivní změnu ve svém životě. Je pravdou, že to, co kdo přijme, záleží individuelně na každém jedinci. Znám mnoho lidí, kteří vydrželi kupř. držet “Breusse” celých 42 dní, zhubli dostatečně a potom nabrali ještě více než předtím. Příčinu viděli v nedokonalosti diety. Přestože to byli i lidé zabývající se duchovními vědami, podcenili právě ono souběžné čištění duše, soustředili se jen na důsledek - obezitu, či nemoc... a byli na to sami...

Marcela Chadžijská

Základní informace o asistovaných půstech zde.