Kožní onemocnění

01.09.2008 16:16

Čaj šalvějový

- k pití – 1-2pol. lžíce do 1/2l vody vařící a nechají se 3 min vařit, pak se odstaví, pak se přidá máta peprná, třezalka a meduňka a nechá se ještě 10min louhovat.

Čaj ledvinový

15g přesličky, 10g kopřiv, 8g rdesna ptačího (truskavec) a 6g třezalky. – Štipec směsi se dá do šálku s horkou vodu na 10 min. vyluhovat, pak se scedí sedlina se znovu zalije dvěma šálky horké vody a nechá 10 min vařit scedí a slije dohromady. Ledvinový čaj se smí pít výlučně studený, jenom 3 týdny a to vždy ráno na lačný žaludek a večer před spaním, vždy půl šálku. Po třech týdnech pití přerušit nejméně na 2-4 týdny. Během této doby se nesmí jíst masový vývar ani hovězí nebo vepřové maso.

Kožní onemocnění, mokvavé lupy v hlavě

První tři dny pít ledvinový čaj a k tomu šalvějový po celý život
Ledvinový 1/2 šálku 3x denně
Po 60 minutách šalvějový teplý 2 šálky

Při vysokém krevním tlaku 3x denně po kávové lžičce pivních kvasnic nebo pekařského droždí

Kůže se omývá šalvějovým čajem, který necháme v horké vodě 10 min louhovat
Potřebujeme 4 šátky
Nejdříve omyjeme jedním šátkem kůži, obrátíme a znovu umyjeme, odložíme a omyjeme infikované ruce v teplé vodě, proceduru opakujeme se všemi šátky, kůži po posledním omytí neosušujeme
Když kůže uschne je bezpodmínečně nutné vyměnit prádlo – i ložní, stejná procedura může být prováděna i s přesličkovým čajem Přeslička se vaří 10-15 min. Omývání můžeme dělat i 2x denně. 4 žínky potřebujeme na plochu jedné paže na celé tělo 28 žínek
Při výskytu lupů na hlavě musí druhá osoba provádět omývání čajem – 10x denně – možno teplý i studený – nakonec místo lehce osušíme.
Mokvavé lupy mohou být ošetřovány zábaly z kapustových listů což přináší zázračné vyléčení
Listy se rozválí včetně řapíků až jsou měkké a pevně a teple se zaváží na hlavu – dvojnásobný účinek, když se současně pije ledvinový čaj - zábal se nechá celou noc a opakuje po 12 hodinách. Po prvních zábalech se většinou vyrážka zhorší, což je projevem reakce –po třech týdnech dochází k vyléčení.