Reflexní terapie - Light

25.05.2009 10:52

      Po letech praxe a zkoušení různých technik, včetně reflexologie,  kdy poslední z nich byla  přímo reflexní terapie podle Ing. Janči , vznikla pod rukama samovolně  metoda, která ctí základní pravidla reflexní terapie, zejména reflexní plošky, pro diagnostiku , avšak namísto užití silného tlaku je hojně užíváno mentálních forem, k pochopení příčiny tj.prvotní spouštěcí události. Léčením energií ,dechem a světlem, využitím znalostí souvislostí a příčin, dále pak tzv. uvolňování membrán je dosahováno výrazného efektu zlepšením toku buněčné energie, synaptických spojení a obnovení volného proudění a vstřebávání lymfy. 

Při seminářích a kurzech je kladen zvýšený důraz na osobní rozvoj terapeutů a na zlepšení jejich zdravotní kondice.  Stanovení příčinné diagnostiky je účinné pro úplné odstranění bloků a vyléčení. Tato diagnostika vylučuje nežádoucí programování. Vyučují se techniky uvolňování životní energie čchi, její koncentrace a užití. Absolventi mohou být zasvěceni do energie HADŽI-KI,  pokud si to budou přát. Zasvěcením se výrazně zvětšují  schopnosti žáků. Pouhým přiložením rukou dochází kupř.k vymizení otoků, cyst, uvolnění blokád a podobně. Žáci se učí vést své klienty k pochopení příčin jejich potíží a vybuzení vlastní samo léčivé síly. Vložili jsme do této metody to nejlepší co jsme se naučili a stále metodu vylepšujeme a dostáváme nové informace. Absolventi dokáží velice brzy samostatně pracovat bez nebezpečí nevhodných úkonů, s jistotou a sebedůvěrou.

 Reflexní terapie plosky nohy je velice stará metoda pro uvolenění tělesných i psychických bloků, kterou používali již staří Egypťané. Znalost reflexních bodů na chodidle umožňuje uvonit stažení kteréhokoliv místa v těle. Můžeme tak uvolnit bolesti páteře, žaludku, migrény, ale i nervové napětí, stres a depresi.

Úvodní kurz reflexní terapie plosky nohy je vhodný pro každého. Na kurzu se seznámí s technikou reflexní terapie a získá základní přehled o umístění bodů pro ovlivnění jednotlivých orgánů na mapě chodidla a naučí se uvolnit páteř přes chodidlo a relaxační masáž plosky. Získané znalosti může uplatnit pro sebe a rodinu. Škola reflexní terapie - light,  -  představuje absolvování 4 víkendových seminářů. Je vhodná pro maséry, léčitele a fyzioterapeuty. Absolvent získá znalosti pro léčení pomocí reflexní terapie.